Sdílejte: Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someone

Základní informace o piercingu

Spolupracujeme se zkušeným piercerem. Adam z kroměřížského studia Tattoo Gereth má více než osmiletou praxi. Je původem z Havířova, a do našeho studia dojíždí cca každých 14 dnů, případně podle zájmu zákazníků.

Historie piercingu sahá až do doby před několika tisíci let, a patrně je starší než tetování. Propichování kůže z náboženských, rituálních či pouze estetických důvodů probíhalo (a dodnes probíhá) u mnoha kultur a indiánských kmenů. Ti k propichování kůže používají zvířecí kosti nebo např. bambus. Do propíchlého otvoru vkládali nejdříve dřevěné, později různé kovové ozdoby.

V současnosti se pro výrobu šperků používá chirurgická ocel, titan a zlato. Chirurgická ocel a titan jsou nejvhodnější, protože je tělo dobře snáší. Samozřejmostí jsou sterilní jednorázové jehly a dodržování všech hygienických zásad. Provádíme nejen samotnou aplikaci, ale máme v nabídce i šperky od renomované anglické firmy Wildcat.

Laciné asijské šmejdy obsahující nikl a hliník u nás nenajdete.

foto-tetovani1 foto-tetovani2

Je vhodný pro každého?

I v případě piercingu platí několik omezení:

 • Piercing provádíme pouze osobám nad 15 let. Pokud je Vám méně než 18 let, přijďte prosím v doprovodu alespoň jednoho z rodičů nebo jiného zákonného zástupce, bude třeba jeho souhlas.
 • Vyhrazujeme si právo odmítnout provést piercing na méně obvyklých místech na těle. Vše záleží na dohodě.
 • Před provedením piercingu potřebujeme znát váš zdravotní stav, zda nemáte alergie, kožní nebo jiné onemocnění (cukrovku, hemofilii, problémy s krevním tlakem), případně neberete nějaké léky (antibiotika).
 • Během provádění piercingu nesmíte být pod vlivem alkoholu či jiných omamných látek.

Ceník piercingu

Běžný piercing 650 Kč
Piercing s kamínkem nebo hroty 750 Kč
Intimní piercing 800 Kč
Mikrodermální implantáty 1000 Kč

V cenách je zahrnuta aplikace včetně šperku.
Pro stálé zákazníky, skupiny a páry nabízíme bonusy ve formě slev.

Nabízíme také Dárkový certifikát, který umožní vašim blízkým pořídit si tetování či piercing dle jejich vlastního přání!

Bezplatná výměna šperku po zahojení – často totiž používáme na dobré zahojení delší šperky (např. jazyk může zpočátku opuchnout) a po zahojení vám je zdarma vyměníme za délku, která vám přesně padne. Mnohdy je piercing nutno vyměnit vícekrát (třeba u horního rtu). I pak jsou všechny výměny zdarma, dokud není klient spokojen.

Péče o piercing

 • K čištění použijte nejlépe antibakteriální mýdlo (Protex, Radox), nebo slaný roztok.
 • Po vyčištění je nutné mírně namazat kůži kolem piercingu, nejlépe Tea Tree olejem (olej čajovníku, běžně dostupný v lékárnách). Nebudete-li mazat, kůže bude po vyčištění suchá a vzniknou mikroprasklinky kolem piercingu, do kterých může vniknout nečistota a rána se zanítí.
 • Doporučujeme přikládat na piercing 1x za den či dva dny teplý sáček heřmánkového čaje, který působí protizánětlivě. Výborná je i konopná mast (nejlépe doma vyrobená, ta z obchodu je slabota).
 • Piercing jazyka se čistí po každém jídle či cigaretě vypláchnutím ústní vodou nebo zubní pastou. Otok jazyka zmírníte častým vyplachováním studenou vodou nebo ledovou drtí. Doporučujeme vyplachovat studeným heřmánkovým čajem.
 • Během 6-8 týdnů se kolem šperku vytváří epitelová vrstva, která může být snadno poškozena. Proto neotáčejte šperkem bez předchozího namáčení v teplé vodě, čímž dojde k povolení a roztažení kůže. Poté lze šperkem opatrně otáčet.
 • V průběhu procesu hojení není vhodné navštěvovat saunu, solárium, bazén, přírodní koupaliště, prašné prostředí a podobně.
 • Pokud se i přesto v ráně objeví zánět, použijte mast Betadine nebo Bepanthen. Nejhorší je šperk v této fázi odstranit, neboť zcela vyjímečně je šperk příčinou vleklého hojení.
 • V případě infekce nebo přetrvávající bolesti neprodleně navštivte studio, nebo nás kontaktujte. Doporučíme Vám jak postupovat při komplikacích.